Tātad pavisam nesen radās interesanta diskusija par to, Kādā krāsā īsti ir jābūt "Ziemassvētku vecītim", Salatētim, vai Santa Klausam, jeb Kas ir Kas šajos mūsdienu laikos.
Astroloģiski ziemassvētku laiks ir brīdis, kad diena (kur galvenā ir Saule) ir visīsākā, bet nakts ir visgarākā (kur galvenais ir Saturns). Tad nu nu Latvieši kā "Stabili" pagāni vienmēr svin un svinēs Līgo svētkus, kur galvenā ir Saule, tad nu mazliet arī jāiedziļinās KO tad mēs īsti svinam Ziemassvētkos un kas ir tas, kas pie mums īsti atnāk!?!?
Laikā kad ir visdziļākā nakts pie mums nāk "Salatētis" jeb citi saka Ziemassvētku vecītis, taču nekādā gadījumā "Santaklaus", kā viņš radās CocaCola marketologu galvās, tad lai viņš tur arī dzīvo. Saturns simbolizē mūsu dzīves patieso ceļu un faktu, ka mēs vienmēr "saņemsim" pēc nopelniem (eksistē cēloņsakarību likums) un to ka dzīve nav ciešanu ceļš, bet mācību ceļš, tādēļ arī ziemassvētkos saņemam labas lietas tieši no VECA cilvēka. Interesanti ir fakts, ka pie mums ir saglabājusies tradīcija attīstīt intelektu jeb iemācīties pantiņus vai nodziedāt dziesmas un tikai tad saņemt "Dāvanas" tieši no Salatēta rokām, nevis kā Santaklaus dara - atstāj zeķē, kad bērns guļ. Atbilstoši astroloģiskajām zināšanām par Saturu, tad Salatēta tārpam jābūt:
- Tumši zilam (Blue Navy),
- Baltam vai
- Gaiši zilam (Vanilla Sky)
Obligātiem atribūtiem jābūt:
- Taisnai nūjai (bez izliekuma) līdz plecam, jo Saturnu simbolizē klibums un lēna gaita. - Sirmai bārdai jeb viņam jābūt visgarākajai bārdai no klātesošajiem. Cilvēkam vislabāk domājas par savu dzīves ceļu, mērķiem un līdzejošajiem biedriem tieši visaukstākajā laikā (tad nu jādomā - ar ko kopā pavadīsi "ziemu"), jo aukstumā vienam izdzīvot ir teju neiespējami. Saturns pārvalda tieši "īstās draudzības" tēmu, tādēļ šī sfēras aktualizēšanās ir īpaši svarīga un tieši starp draugiem nosaka patiesumu, atklātumu, taisnīgumu un spēju kopīgi cīnīties (piesegt viens otra muguru). Papildus tam mītā par Saturna ir īpašs stāsts par viņa mammu un notikumiem ģimenē, tādēļ, šie ir arī svētki, kad ģimenes locekļi pārtrauc visas savas nesaskaņas un apvienojas kopējā "svinēšanā" neceļot vecos pāridarījumus.
Vai Salatētim ir viņa palīdze "Sniega meitene" jeb Krieviski sauktā "Снегурочка"?
Jā ir un tā ir saistīta ar "Jaunavas zvaigznāju" jeb sanskritā dēvēto Kanya, kuru simbolizē meitene no 12-15 gadiem, kas ir Salatēta zināšanu skolniece un reizē arī palīdze (vispirms vēro kā pareizi un pēc tam palīdz to ko lūdz).
Vai Latvijā šī tradīcija jāpārņem - Nē, jo liela daļa šo zināšanu pagaidām ir zudušas un vajadzēs lielāku laiku lai no Indijas mītiem un Dainu stāstiem atjaunotu šīs zudušās zināšanas.
Tad nu novēlu, Jums visiem sagaidīt DRAUDZĪGUS, ĢIMENISKUS, siltus, miera pilnus svētkus, kas piepildīs jūs ilgam laikam.
Mācamies pantiņus un saņemam "Dāvanas", jo karma ir pamācoša nevis slikta.
Comments