Corona vīrusa pozitīvā puse - Mediķi:
Dzīve man pierāda arvien un arvien vairāk, ka ja uz notikumiem skatās kā minimums no diviem skatu punktiem tad risinājumu var sameklēt daudz daudz ātrāk, tādēļ arī parunāsim par lietām par ko nemīlam runāt. Kas ir ārsts mūsdienās?
Kapitālisma pamatideja ir visu resursu koncentrēšana centrā - parasti galvaspilsētā (The Capital), pakalpojumu atdod privātajās rokās, jo redziet uzņēmējs spēšot mobilizēt esošos sabiedrības resursus labāk un efektīvāk.
Tad kādā kādā medicīnas sistēmā mēs dzīvojam?
Nu nevar piespiest privātās klīnikas mediķi riskēt ar savu dzīvību lai glābtu cilvēkus. Privātās klīnikas mediķi sniedz “Pakalpojumus” un tad pakalpojuma sniedzējs izlemj - sniegt vai nesniegt šo pakalpojumu un par kādu summu.
Daudzi teiks - Kā nu tā???
Tas tak viņa pienākums, misija un vispār Hipokrāta zvērests ir dots utt...
Nē dārgie cilvēki jau sen laikam neesat pamanījuši, ka Hipokrāta zvērestu jau SEN SEN VAIRS NEVIENS MEDIĶIS NEDOD, tā vietā ir svinīgs solījums.
Papildus tam Sabiedrība jau sen NEGRIB zināt CIK izmaksā viens mediķis no dzimšanas brīža, skolas sola un līdz pat spējai patstāvīgi strādāt!!!
Mūsdienās bērnu no 1-18 gadiem maksā ap 100 000 eiro (Salīdzinājumā ASV tas maksā ap 250 000 $ - https://en.wikipedia.org/wiki/Cost_of_raising_a_child )
Pēc tam ir protams augstskola, internatūra utt, kas maksā arī savus 100 000 eiro 6gadi mācības un mācību maksa, + dzīvošana + kvalifikācijas celšana citur ( https://www.rsu.lv/pamatstudiju-programmas?educ_type%5Bprof%5D=prof&title=) pieskaitām internatūras laiku un izmaksas, Jā kopā sanāk 10 gadi un summa vēl ir MAZIŅA.
Morāle - mūsdienās ārsts ir pavisam ka cits nekā tas bija PSRS laikos, kad izglītība bija bezmaksas, bija stipendijas lai jauniem ārstiem nav jāpiestrādā lai izdzīvotu.
Ja ārsts nomirs šī Corona vai kāda cita vīrusa dēļ neviens neuzturēs ārsta bērnus, nepalīdzēs sievai vai vīram un bankai interesēs tikai kredīta procenti un labi realizēt māju kā ķīlu kurā iepriekš dzīvoja ārsta ģimene.
Mēs esam pārstājuši cienīt ārstus ikdienā, mēs esam pārstājuši klausīties viņu padomos un kas ir pats skumjākais jaunieši ir pārstājuši sapņot, ka reiz viņi varētu kļūt par Ārstu ar lielo “Ā”.
Tā vietā cilvēki fano un maksā nenormālus miljonus sporta zvaigznēm, kuru galvenais uzdevums ir Jūs izklaidēt un darīt visu lai smadzenes tiktu “izslēgtas”. Vai esošajā situācijā tie bagātie “Sporta Guru” spēs izdomāt zāles pret šo vīrusu, vakcīnu vai zinās kā Jūs izārstēt fizisko ķermeni paaugstinot imūnsistēmas darbību?
Tie ārsti, kas pašreiz strādā par manuprāt niecīgo algu ir misijas cilvēki, kas ar laiku kļūst arvien mazāk un mazāk, bet sabiedrībai agri vai vēlu BŪS jāsaprot, ka bez sistēmiskas pieejas esam absolūta kraha priekšā.
Tiem kam ir pazīstami ārsti personīgi zin, ka:
- Viņi teju visu strādā virs noteiktajām 160 stundām, jo strādā dažādās vietās;
- Viņi gadiem ir uz izdegšanas robežas;
- Viņi vieni paši nespēj pretoties farmācijas gigantu lobijam, kur uzdevums ir nevis izārstēt bet padarīt ārstēšanos maksimāli ilgu un finansiāli efektīvu;
- Viņiem ir sarežģīta privātā dzīve dēļ regulārajām darba maiņām pa naktīm, dēļ izsaukumiem utt. Pie kā finansiāli tas atbilstoši netiek kompensēts. Viņiem ejot bojā no darbā iegūta vīrusa vai traumas NAV sociālās garantijas lai viņa ģimene saņemtu kompensāciju kā tas ir karavīriem.
Privātās farmācijas kompānijas izmanto situāciju ceļot cenas zālēm, kas pazemina temperatūru un atkal cilvēks šīm kompānijām ir slaucamā govs bez morāles.
Cilvēkiem nav pieejas sejas maskām lai kaut nedaudz nodrošinātos pret vīrusu un tās maskas kas 3 mēnešus maksāja 5us eiro tagad maksā 50 eiro.
ATCERAMIES - ārsti nav vainīgi pie dārgajām zāļu cenām, bet vainīgi esam mēs paši, kas neprasa no politiķiem: - Nacionālu farmācijas kompāniju (analogs - LMT, Latvenergo utt), kuras uzdevums ir nodrošināt valsts stratēģiskās vajadzības pēc medikamentiem un viesiem medicīnas materiāliem (ieskaitot maskas un aizsargtērpus) un nodrošināt lai krīzes situācijās NETIKTU celtas cenas un visi valsts iedzīvotāji tiktu nodrošināti ar vajadzīgajām lietām.
- Mums nav valsts stratēģisko medicīnas rezervju, jo tas vēlētājiem nav aktuāls un mēs to neprasām TO no saviem politiķiem.
- Mums nav Civilās aizsardzības centri, kas ir apmācīti un zin kā rīkoties krīzes situācijās jo tas vēlētājiem nav aktuāls un mēs to neprasām TO no saviem politiķiem.
Kādēļ to visu stāstu?
Tādēļ ka cilvēkiem šoreiz ir jāsaprot, ka glābšanās un veselības jautājumi esošajā valsts un starptautisko korporāciju kontrolētajā vidē ir viņu pašu rokās un neviens viņu dēļ neriskēs.
Pašreiz riskē, jo vīruss nav tik bīstams.
Šī ir ļoti dziļa tēma un uz 2ām A4 formāta lapām visu neizklāstīsi, bet ceru, ka nenoslinkosiet, izlasīsiet un mainīsiet savu ikdienu un attieksmi pret tiem, kas patiesībā sargā Jūsu dzīvību katru dienu.
Comments